Metoda ciśnieniowa WUKO Udrażnianie metodą ciśnieniową

Zapchana kanalizacja. Co robić?

Zapchana kanalizacja to jedna z najczęstszych interwencji pogotowia kanalizacyjnego. W rurach kanalizacyjnych często dochodzi do zatorów, zapchania rur kanalizacyjnych lub niedrożności. W takim wypadku najlepiej przeprowadzić udrażnianie, przepychanie, płukanie lub frezowanie przez pogotowie kanalizacyjne.

Jednym z najlepszych metod do czyszczenia zapchanej kanalizacji jest metoda WUKO. Polega ona na puszczeniu wody pod ciśnieniem do rur w taki sposób, aby oderwała od kanalizacji wszystkie zatory i niedrożności, a następnie przetransportowała je do właściwego zbiornika.

Zapchana kanalizacja – ja do tego dochodzi

Najczęstszym błędem, który popełniają domownicy, jest traktowanie zlewu jak śmietnika to którego wrzucamy resztki jedzenia, kawałki żywności, skorupki jajek, obierki czy fusy po kawie lub herbacie.

Jednak to nie to, co wrzucamy do zlewu, jest najgorsze. Jeszcze więcej zatorów powodują środki higieniczne, które wrzucamy do toalety takie jak tampony, podpaski czy prezerwatywy. Do tego trzeba dodać takie rzeczy jak papierosy, włosy, a nawet leki. Czasem jednak problem wynika z niewielkiego odpływu, a także zbyt małego spadku rur kanalizacyjnych. W takich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność i uwagę podczas korzystania z umywalki, zlewu czy też toalety.

Niewielki spadek zwiększa szansę na zatrzymanie się śmieci w rurach z powodu zbyt małej prędkości wody. Prowadzi to do zatorów i zapchania rur.

Udrażnianie kanalizacji pogotowie kanalizacyjne

Udrażnianie, frezowanie, zator, … – definicje

Zapchana kanalizacja wiąże się z wieloma pojęciami. Możecie się z nimi spotkać w różnych poradnikach lub przy rozmowie z pogotowiem kanalizacyjnym. Dlatego warto wiedzieć, co niektóre z nich oznaczają.

  • Udrażnianie – proces polegający na oczyszczeniu rur z zalegających zatorów i zanieczyszczeń powodujących zapchanie kanalizacji.
  • Frezowanie –  jest to najskuteczniejsza metodą udrażniania rur odpływowych, jeżeli chodzi o potrzebę usunięcia z rurociągu zanieczyszczeń innych niż osad. Wykonywane jest tzw. robotem frezującym, który jest sterowany przez operatora. Proces ten podlega kontroli, poprzez możliwość monitorowania jego przebiegu.
  • WUKO – potoczne określenie techniki czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową.
  • Zadymianie rur – metoda polegająca na znalezieniu nieszczelności w kanalizacji, poprzez wydostający się dym.
  • Zator – zalegająca nieczystość w zapchanej kanalizacji
  • Niedrożność rur – Sytuacja, w której zapchana kanalizacja nie jest w stanie samodzielnie transportować przedmiotów i substancji zalegających w rurach

Erkan 24H – profesjonalne pogotowie kanalizacyjne

Jako jedna z firm ( Erkan24H ) na rynku warmińsko mazurskim posiadamy najnowocześniejszy sprzęt i wykwalifikowanych specjalistów w naszym pogotowiu kanalizacyjnym.

Jeżeli dokucza Ci zatkana kanalizacja, pisz lub dzwoń do nas śmiało. Rozwiążemy Twój problem w ciągu godziny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *