Metoda ciśnieniowa WUKO

WUKO – Co to jest i dlaczego to najlepsze rozwiązanie przy czyszczeniu kanalizacji

Masz problem z kanalizacją i zastanawiasz się nad wyborem ekipy, która się tym zajmie? Słyszałeś gdzieś o metodzie czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową WUKO, ale nie wiesz na czym to polega? Z tego wpisu dowiesz się dlaczego metoda WUKO to najlepszy wybór przy problemach z kanalizacją.

WUKO – co to takiego?

WUKO to określenie stosowane potocznie na technikę czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową.

Nazwa metody WUKO wzięła się od specjalistycznych pojazdów o tej samej nazwie wyposażone w pompę ciśnieniową, która tłoczy wodę pod dużym ciśnieniem. Inaczej metodę tą nazywamy hydrodynamiczną. Metoda hydrodynamiczna to obecnie najskuteczniejsza metoda czyszczenia i udrażniania rur kanalizacyjnych stosowana przez pogotowie kanalizacyjne.

Jedną z głównych zalet czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową jest brak potrzeby stosowania środków chemicznych. Dzięki temu metoda ta jest nieinwazyjna i obojętna dla środowiska naturalnego.

Metoda ciśnieniowa WUKO

Na czym polega udrażnianie kanalizacji metodą ciśnieniową

Ciśnieniowa metoda czyszczenia kanalizacji polega na wprowadzeniu do rur z pojazdu WUKO specjalnego węża, który pod dużym ciśnieniem tłoczy wodę. Pomocne w czyszczeniu rur kanalizacyjnych metodą ciśnieniową są węże z różnymi średnicami. Wyposażone są one w głowice ciśnieniowe, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, metoda ta sprawdza się niezależnie od wielkości rur kanalizacyjnych.

Wąż zostaje wprowadzony do środka rury, a głowica reguluje ciśnienie, dopasowując je do rodzaju rur i rodzaju zapchania kanalizacji. Wtłoczona woda odrywa wszystkie zanieczyszczenia z rur, udrażniając i czyszcząc ją. Następnie wszystkie nieczystości zalegające wcześniej w rurach lądują w specjalistycznych zbiornikach pojazdów. Wszystko odbywa się bez użycia chemii i dlatego jest to najlepsze rozwiązanie dla środowiska.

W zależności od rodzaju kanalizacji, miejsca zatoru i typu osadów wykorzystuje się różne dysze czyszczące. Do jednych z najbardziej skutecznych zalicza się dysze rotacyjne, które potrafią rozbijać nawet stare osady wapienne. Dlatego warto zastosować taką głowicę, która najszybciej poradzi sobie z problemem, ale jednocześnie nie uszkodzi rur. Niektóre dysze potrafią odetkać rury kanalizacyjne nawet z takich zaległości jak zalegający tłuszcz czy kamienie.

Udrażnianie rur metodą WUKO sprawdza się w wielu rodzajach rur od 50mm do nawet 400 mm. Dlatego między innymi jest to najlepsze rozwiązanie przy czyszczeniu kanalizacji. WUKO doskonale radzi sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami występującymi w kanalizacji – od włosów, po papier, chusteczki, osady z tłuszczu i resztek jedzenia, a nawet piasek i kamienie.

WUKO metoda czyszczenia kanalizacji udrażnianie kanalizacji

Jaki sprzęt powinno mieć pogotowie kanalizacyjne

Dobrze wyposażona ekipa pogotowia kanalizacyjnego powinna poza sprzętem do przeprowadzenia metody ciśnieniowej być wyposażona w pozostałe narzędzia. Dlatego przed wyborem ekipy sprawdź czy posiadają taki sprzęt jak:

  • kamera termowizyjna
  • kamera inspekcyjna
  • sonda wideo

Nasze pogotowie kanalizacyjne posiada wszystkie te sprzęty, dlatego stawiając na erkan24H możesz być spokojny o dobrze wykonaną robotę.

Jak to wszystko wygląda – WUKO

Jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia z naszych akcji w których wykorzystywaliśmy nasz sprzęt do czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową, kliknij ten link. W naszej galerii znajdziesz zdjęcia pokazujące przeprowadzone akcje pogotowia kanalizacyjnego.

Jesteśmy pogotowiem kanalizacyjnym na terenie Olsztyna, Elbląga, Iławy, Ostródy oraz okolic. Dokładną mapę naszej działalności znajdziesz na stronie głównej erkan24h

3 thoughts on “WUKO – Co to jest i dlaczego to najlepsze rozwiązanie przy czyszczeniu kanalizacji”

  1. Pingback: Najlepsze pogotowie kanalizacyjne - jak pomagamy - Erkan24h

  2. Pingback: Zapchana kanalizacja co dalej - Erkan24H pogotowie kanalizacyjne

  3. Pingback: Jak udrożnić szambo, które się zapchało - pogotowie kanalizacyjne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *