Od rozwiązania problemu
dzieli Cię godzina.
Erkan 24H Osuszanie budynków
SZYBKI KONTAKT
694 170 031
erkan24h@gmail.com


o nas
Specjaliści z Erkan24H stawiają na pierwszym miejscu potrzeby klienta. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, poszerzamy naszą ofertę o usługi związane z osuszaniem budynków po zalaniu.
Poza świadczeniem usług związanych z osuszaniem budynków po zalaniu, współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi w zakresie wykonania osuszania i usuwania pleśni oraz grzybów. Spełniamy wymogi formalne oraz wystawiamy protokoły oględzin i faktury VAT. Ponadto, dysponujemy profesjonalnymi urządzeniami pomiarowymi, które pomagają stwierdzić poziom zawilgocenia przed osuszaniem budynku, a także po jego wykonaniu. Dzięki temu możesz na oczy zobaczyć jak przebiegło osuszanie budynku, a także czy przyniosło zamierzone efekty.
Współpracuj z ekspertami w swojej branży
Zapewniamy kompleksowe osuszanie budynków, usunięcie szkody w zakresie pozbycia się wilgoci oraz pleśni i grzybów, a także zlikwidujemy wszelkie zagrożenia mikrobiologiczne groźne dla Ciebie i Twojej rodziny.
Pragniemy dodać, że wystawiamy protokół oględzin zawierający wykaz niezbędnych do wykonania prac, ale też przygotowujemy ich wycenę, zgodnie z krajowym cennikiem uznawanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe.
OSUSZANIE BUDYNKÓW - ZAKRES PRAC
Nasze pogotowie kanalizacyjne oferuje kompleksowe osuszanie budynków po zalaniu, pomożemy Ci w:
Osuszanie budynków po zalaniu
budynku np. w wyniku awarii instalacji wodnych czy po powodzi
Osuszanie budynków z wilgoci budowlanej
np. świeżych tynków i posadzek
Osuszanie warstw izolacji
np. osuszanie podposadzkowe, osuszanie stropodachów czy też przegród budowlanych,
Pomiary wilgotności materiałów budowlanych
Odtworzenie izolacji pionowej w starym budownictwie
Iniekcje - izolacje przeciw wodzie kapilarnej
uszczelnianie piwnic od środka
iniekcje uszczelniające, spajające, wzmacniające.
Opinie klientów
Potwierdzone zaufanie wśród klientów
I to jest firma, szybko, sprawnie, plus fachowa obsługa i doradztwo…człowiek który się zna i posiada sprzęt, szwajcarska precyzja, toute toubon, maniques…szybka reakcja..merci
Tomasz Urbański
Fachowe podejście do tematu. Awaria usunięta do końca. Naprawdę polecam. Panowie przyjadą o każdej porze.
Łukasz Pikula
Bardzo szybka i profesjonalna pomoc. Panowie bardzo uprzejmi i z zaangażowaniem podeszli do sprawy. Bardzo polecam.
Ewelina Reszka
Firma godna polecenia. Pan zna się na swoim fachu… bardzo szybka obsługa i skutecznie wykonana naprawa. Do tego Pan zna fajne domowe sposoby aby zapobiec w przyszłości podobnym usterkom 🙂 Jestem bardzo zadowolona.
Izabela Zuralska
Bardzo profesjonalne podejście polecam każdemu kto ma problemy z kanalizacją a tak od siebie dałbym 10 gwiazdek ale można tylko 5 . Dziękuje i wielki szacunek, pozdrawiam
Robert Borowski
Szybko i sprawnie wykryty problem. Pełen profesjonalizm. Polecam
Ewelina Nowicka
ZAUFALI NAM






ERKAN24H DZIAŁA CORAZ DALEJ
Aktualnie pogotowie kanalizacyjne działa na terenie przedstawionym na mapie obok (okolice Olsztyna, Elbląga, Iławy, Ostródy). Jeżeli jednak masz problem na terenie nieobjętym na mapie również istnieje możliwość dogadania się i rozwiązania problemu.

Jak przebiega osuszanie budynków?
- wykonanie pomiarów i opinii dla ubezpieczyciela, wraz z protokołem oględzin i wyceną usługi osuszania,
- doradztwo w zakresie metody osuszania oraz likwidacji szkody pozwalającej uzyskać stan sprzed zalania,
- wybór metody osuszania – w zależności od rodzaju zalania oraz struktury budynku proponujemy właściwą metodę osuszania, w tym osuszanie kondensacyjne oraz osuszanie podposadzkowe,
- osuszanie do stanu sprzed zalania lub lepszego,
- odgrzybianie materiałów oraz pomieszczeń,
- ozonowanie, czyli dezynfekcję po szkodzie,
- wykonanie pomiarów ostatecznych (na żądanie Likwidatora).
Masz do nas jakieś pytanie lub potrzebujesz naszej pomocy?
Jak dokonujemy pomiarów PRZY OSUSZANIU BUDYNKÓW?
Dzięki bogatemu zapleczu sprzętowemu zmierzymy wilgotność każdego materiału budowalnego zarówno metodami klasycznymi jak i metodą karbidową (CM)
Czym jest osuszanie podposadzkowe?
Nowoczesne technologie, w tym system m.in. AERIAL ARCUBE czy CORROVENTA, pozwalają nam na skutecznie przeprowadzać osuszanie podposadzkowe. Czyli osuszanie warstw izolacyjnych. Na czym polega oferowana usługa?
Kiedy dojdzie do zalania mieszkania lub domu, woda bardzo często dostaje się pod wylewkę. Powoduje to, że warstwa izolacyjna w postaci styropianu, płyty PIR czy keramzytu traci właściwości termoizolacyjne. Powoduje to rozwój grzybów oraz pleśni, które mogą powodować niebezpieczne choroby i problemy dla zdrowia mieszkańców. Dalszymi konsekwencjami zdarzenia jest przesunięcie się wilgoci w górę ściany. Spowoduje to powiększenie szkód i konieczność poniesienia dodatkowych kosztów związanych z remontem mieszkania. Wynika to z faktu, iż zniszczeniu ulegają farby, tapety, tynk, listwy przypodłogowe i meble. Dodatkowo na ścianach mogą się również pojawić grzyby oraz pleśń. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć.
AERIAL AERCUBE jest najbardziej skutecznym i innowacyjnym systemem osuszania podposadzkowego. Zakłada on wykorzystanie kilku kompatybilnych urządzeń, które osuszą powietrze wewnątrz pomieszczenia oraz całkowicie usuną wilgoć zalegającą w ścianach i pod posadzką. System gwarantuje najwyższej jakości sprzęt przeznaczony do osuszania budynków. Usuwania szkód wyrządzonych przez wodę takich jak zalania w wyniku pęknięcia rur, podtopienia czy powodzie to dla niego codzienność. System stosuje się również do osuszania budynków podczas prac budowlanych i renowacyjnych.
Osuszanie podposadzkowe AERIAL przyspiesza usuwanie wilgoci po zalaniu, gdyż eliminuje czas niezbędny na wykonanie kosztowych remontów. Jeżeli chciałbyś przeprowadzić w swoim domu lub mieszkaniu osuszanie podposadzkowe i osuszanie budynku. Skontaktuj się z nami. Erkan24H pomoże Ci pozbyć się problemu wilgoci i skutecznie osuszy Twój budynek
Kiedy należy wykonać osuszanie podposadzkowe
Osuszanie podposadzkowe wykonuje się przede wszystkim do usuwania wilgoci spod posadzki. Można je jednak zastosować w innych sytuacjach. Nie ma znaczenia, w jaki sposób doszło do zalania, i tak przeważnie najwięcej wody po zalaniu znajduje się pod posadzkami. To właśnie dlatego technologia, która polega na osuszaniu trudno dostępnych stref, znajdujących się między warstwami izolacji, dostała właśnie taką nazwę. Głównym zadaniem technologii, jest skuteczna eliminacja wody i wilgoci z warstw izolacji zamkniętych. Wykonane są one z wełny mineralnej lub styropianu. Materiały te wykorzystuje się do ocieplania podłóg, ale również ścian, stropodachów i szybów wentylacyjnych. Dlatego właśnie poza posadzkami osuszanie podposadzkowe jest wykorzystywane do osuszania wszystkich elementów konstrukcji budowlanych wykonanych z tych materiałów.
Na czym polega osuszanie
Urządzenia, które stosuje się do osuszania podposadzkowego wykonują silny ruch suchego powietrza — wilgoć to zaledwie jego pięć procent. Powietrze to wtłacza się w warstwę izolacji za pośrednictwem otworów rewizyjnych lub dylatacyjnych. To oznacza, że po uruchomieniu maszyny konieczne jest wykonanie otworów, które pozwolą na wprowadzenie suchego powietrza i osuszanie mieszkania lub domu
Skutecznie osuszymy ściany i pomieszczenia
Zawilgocone ściany to zmora nie tylko starszych domów, ale również nowego budownictwa. W obecnych czasach to jednak nie problem. Doskonale wiemy, jak skutecznie i szybko rozwiązać ten uciążliwy kłopot. Zajmujemy się profesjonalnym osuszaniem pomieszczeń przy wykorzystaniu efektywnej metody kondensacji polegającej na wyciąganiu wody ze ścian oraz posadzek za pomocą skraplania. Jest to całkowicie bezinwazyjny, bezpieczny, ale przede wszystkim skuteczny sposób pozbycia się wilgoci. Osuszanie pomieszczeń to nasza misja!
Na budowach powszechnie są stosowane przenośne osuszacze kondensacyjne, które skutecznie likwidują wilgoć w pomieszczeniach bez względu na panującą na zewnątrz temperaturę. Osuszanie kondensacyjne polega na wykraplaniu pary wodnej z powietrza poprzez schładzanie go poniżej punktu rosy (punkt rosy to temperatura, przy której z powietrza następuje wytrącanie się kropel wody). Uzyskana w wyniku wykroplenia w parowniku woda zostaje odprowadzona do zbiornika, a osuszone powietrze jest wydmuchiwane w temperaturze o kilka stopni wyższej od temperatury zassanego powietrza (zazwyczaj suche powietrze jest o 3-8 stopni C cieplejsze).
Dlaczego warto wybrać osuszanie kondensacyjne?
Ciepłe i suche powietrze znacząco przyspiesza odparowanie wody z mokrych ścian lub podłóg. Metoda polegająca na osuszaniu powietrza jest dużo skuteczniejsza, ale też bardziej ekonomiczna np. od metody polegającej na ogrzewaniu i wentylacji pomieszczenia. Ta ostatnia wymaga znacznie wyższego zużycia energii, a więc i poniesienia wyższych kosztów. Osuszacze powietrza pozwalają również zminimalizować skutki uboczne charakterystyczne dla osuszania gorącym powietrzem, takie jak np. przebarwienia powierzchni czy pękania ścian.
Chcesz skorzystać z usługi osuszania po zalaniu? Skontaktuj się z nami. Prace wykonujemy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w miejscowościach takich jak Elbląg czy Olsztyn, ale też wielu innych.
Osuszanie tynków:
Wykonane tynki muszą wyschnąć - proces ten niestety często się przedłuża. Przyjmuje się, że tynki cementowo-wapienne wysychają w ciągu 4 tygodni od momentu ich nałożenia, natomiast tynki gipsowe potrzebują tylko połowę tego czasu. Zdarza się jednak, że nawet po upływie określonego terminu niektóre miejsca wciąż pozostają mokre. Warto wiedzieć, że czas schnięcia jest uzależniony od wielu czynników: temperatury, wentylacji pomieszczenia, grubości warstwy zaprawy czy ilości wilgoci w powietrzu. Przy niekorzystnych warunkach może się on wydłużyć kilkukrotnie.
I tu pomocna okazuje się oferta usług osuszania – za pomocą osuszaczy kondensacyjnych proces ten może trwać znacznie krócej.
Osuszanie tynków wewnętrznych
Wilgoć technologiczna jest zjawiskiem, które jest często spotykane w procesie budowlanym. Często z powodu niskiej temperatury i słabej wentylacji wyjątkowo trudno jest się jej pozbyć. Najtrudniejsze jest osuszanie tynków w okresie jesieni i zimy, jednak niepożądane przestoje mogą się pojawić również wtedy, gdy podczas lata pada dużo deszczy. Osuszanie kondensacyjne pozwala rozwiązać problem wydłużającego się schnięcia tynków.
Osuszanie tynków gipsowych
Tynki gipsowe są wykonywane najczęściej po zamknięciu stanu surowego budynku. Po zakończeniu tych prac następuje tak zwana przerwa technologiczna. Trwa ona przez czas umożliwiający pełne wyschnięcie i stwardnienie zaprawy gipsowej. Stosując osuszacze kondensacyjne, można znacznie skrócić czas jej trwania.
Osuszanie tynków cementowo-wapiennych
Tynki cementowo-wapienne są znacznie bardziej odporne na wilgoć. Dlatego często wykonuje się je w pomieszczeniach, które często są niedogrzane (np. piwnica i strych). Niektórzy zalecają również położenie tych tynków w łazience.
Wadą tynków cementowo wapiennych jest czas ich schnięcia. Wysychają one znacznie wolniej niż tynki gipsowe. Proces ten trwa szczególnie długo, jeśli zostały one położone późną jesienią lub wczesną wiosną. Czynniki, które mają wpływ na czas schnięcia tynków, są wtedy zdecydowanie niekorzystne. Czas schnięcia tynków można skrócić, stosując osuszacze kondensacyjne. W zależności od kubatury pomieszczenia, temperatury czy wilgotności pomocne są także wentylatory lub nagrzewnice.
Osuszanie tynków zimą
Podczas lata nie poddaje się tynków dodatkowemu suszeniu i zostawia się je do samodzielnego wyschnięcia. W ciepłych miesiącach jest możliwe naturalne osuszanie tynków w relatywnie krótkim czasie. Wystarczy kilka ciepłych i suchych tygodni, a także regularne wietrzenie, by proces ten przebiegł szybko i bez problemów. Znacznie inaczej sytuacja wygląda zimą.
Osuszanie tynków jest znacznie trudniejsze podczas chłodnych miesięcy. Jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na ich schnięcie jest niska temperatura. Wówczas może się okazać konieczne wykorzystanie dodatkowych źródeł ciepła. Aby nie zaszkodzić tynkom, należy ogrzewać je z umiarem i dbać o to, aby ciepło było rozprowadzane równomiernie.
Skuteczne, szybkie i bezpieczne osuszanie tynków zimą wymaga przede wszystkim zapewniania trzech warunków:
- ciepła,
- wentylacji
- suchego powietrza
Podniesienie temperatury za pomocą nagrzewnicy, a także piecyka (kozy) spowoduje odparowywanie wody z tynków. Wentylatory rozprowadzając ciepło, zapewnią równomierny przebieg osuszania tynków na całej powierzchni. Z kolei osuszacze kondensacyjne usuną wilgoć z powietrza (skraplając ją), a także uniemożliwią powtórne wniknięcie w ściany.
Jeżeli masz problem z wilgocią i szukasz specjalistów od osuszania budynków, to zapraszamy Cię do kontaktu z nami.
Zajmiemy się Twoim problemem kompleksowo i szybko rozwiążemy zniwelujemy problem.