Kamera inspekcyjna samojezdna pogotowie kanalizacyjne

Kamera inspekcyjna a kamera samojezdna

Mając problem z kanalizacją, mogłeś natrafić na dwa pojęcia związane z kamerami służącymi pogotowiu kanalizacyjnemu zdiagnozować problem. Kamera inspekcyjna i kamera samojezdna mogą być tym samym narzędziem, jednak nie jest to reguła. Poniżej opisujemy co je różni, a co łączy.

Kamera samojezdna

Kamera samojezdna to zestaw sprzętu, którym możemy nagrać interesujący nas element kanalizacji za pomocą kamery i jeździka, obsługiwanego zdalnie przez operatora. Samojezdna kamera może być od razu kamerą inspekcyjną, jednak nie jest to konieczne.

Kamera inspekcyjna

Kamera inspekcyjna jest niezwykle przydatnym urządzeniem, dzięki któremu zdiagnozujemy przyczynę wycieku czy niepoprawnie działającej instalacji. Co więcej – usterkę nie tylko zobaczymy, ale i sfotografujemy bądź nagramy. Z jej pomocą wnikniemy do wnętrza urządzeń i instalacji bez konieczności ich demontowania.

Kamery inspekcyjne do monitoringu kanalizacji mogą przyjąć formę samojezdnych pojazdów inspekcyjnych penetrujących wnętrza rur. Pojazd tego typu to nic innego jak inteligenta sonda o specjalistycznym zastosowaniu. System zapisuje obraz oraz oblicza przebyty dystans tak, aby z wysoką dokładnością wychwycić napotkane przeszkody, zatory, pęknięcia lub jakiekolwiek inne uszkodzenia we wnętrzu rur.

Do czego wykorzystać kamerę inspekcyjną

Parametry urządzenia zapewniającego podgląd miejsc trudno dostępnych pozwalają na jego użycie w najróżniejszych instalacjach, jakie otaczają nas w domach. Można sprawdzić jakość pracy instalacji sanitarnej, cieplnej, kanalizacyjnej, gazowej, kominowej i wentylacyjnej. Możliwość zanurzenia przewodu w wodzie i innych cieczach, a także bezproblemowa praca urządzenia w temperaturze do 80 ᵒC są dodatkowymi atutami, którymi nie mogą poszczycić się inne urządzenia – kamera inspekcyjna jest w takich warunkach niezastąpiona.

Kamera inspekcyjna samojezdna pogotowie kanalizacyjne

Kamera inspekcyjna – czy warto mieć nowy sprzęt?

O ile zawartość kamery inspekcyjne z roku na rok się raczej nie zmienia, o tyle jakość podzespołów oraz samego sprzętu już tak. Co roku powstają kamery, które są dokładniejsze, mniejsze, ich bateria działa dłużej oraz kamera ma lepsze obiektywy. Dzięki temu możemy dokładniej zbadać zalegające zatory kanalizacyjne i zanieczyszczenia oraz znaleźć usterkę.

W Erkan24H stawiamy na najnowszy sprzęt, posiadamy kamerę samojezdną i kamerę inspekcyjną. Poza tym korzystamy z najlepszych metod udrażniania kanalizacji takich jak WUKO. Jeżeli chcesz postawić na specjalistów w swojej dziedzinie, serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *