Metoda ciśnieniowa WUKO Udrażnianie metodą ciśnieniową

Udrażnianie metodą ciśnieniową – co warto wiedzieć

W dzisiejszych czasach coraz więcej domów jest podpiętych do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak trzeba wiedzieć, że w takiej sieci często dochodzi do zatkania rur. Kiedy dojdzie do zatkania, najczęściej wzywane jest pogotowie kanalizacyjne, które rozwiązuje problem. Pogotowie kanalizacyjne do takiej akcji najczęściej przyjeżdża z profesjonalnym sprzętem i pojazdem WUKO. Zobacz, jak przebiega udrażnianie metodą ciśnieniową.

Udrażnianie metodą ciśnieniową i WUKO krok po kroku

 • Do usunięcia zatorów z sieci kanalizacyjnej metodą ciśnieniową, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt WUKO. Jest to specjalny pojazd służący właśnie do wpuszczania wody pod wysokim ciśnieniem do rur kanalizacyjnych
 • Udrażnianie metodą ciśnieniową rozpoczyna się zatem od podjechania pojazdu i przygotowania miejsca pracy.
 • Następnie specjaliści z pogotowia kanalizacyjnego, wprowadzają wąż, przez który będzie puszczana woda do studzienki.
 • Strumień wody pod wysokim ciśnieniem jest wpuszczany do sieci kanalizacyjnej. Ciśnienie wtłaczanej wody najczęściej wynosi 200 barów
 • Następnie płyn aplikowany do rury u jej wylotu efektywnie rozbija i wypłukuje rozmaite zanieczyszczenia, w tym również zastarzałe osady z tłuszczów, ziemi itp.
 • Przy wykonywaniu ciśnieniowego czyszczenia sieci kanalizacji specjaliści z takich firm, jak  Erkan24H, używają nowoczesnych dysz rotacyjnych wyposażonych w specjalne, obracające się głowice z dołączonymi frezami lub łańcuchami o odpowiednio dopasowanej do wielkości kanału długości. 
 • Na koniec cała przepompowana woda, wraz ze wszystkimi nieczystościami trafia do zbiornika zamontowanego na specjalistycznym pojeździe WUKO

O czym warto wiedzieć przy zdecydowaniu się na metodę ciśnieniową

 • Wąż wprowadzany do rur powinien posiadać odpowiednią głowicę i dyszę skierowaną do tyłu oraz do przodu. W zależności od wielkości rury i rodzaju zanieczyszczenia, należy dobrać właściwą głowicę. Zadaniem tylnych dyszy jest samoczynna penetracja węża w instalacji. Natomiast przednie – przesuwają zatory i zanieczyszczenia, kierując je do studni rewizyjnej, z której są usuwane.
 • Przed wyborem metody ciśnieniowej należy zastanowić się, czy Twoja sieć nie jest przestarzała lub zniszczona. Możesz zlecić to również pogotowiu kanalizacyjnemu takiemu jak Erkan24H
 • Udrażnianie metodą ciśnieniową ma swoje minusy. Jest to droższe rozwiązanie. Jednak trzeba wiedzieć, że jest ono warte swojej ceny.

Zalety udrażniania metodą ciśnieniową

Metoda ciśnieniowa WUKO, nie bez powodu jest najczęściej wybieraną metodą udrażniania kanalizacji. Posiada ona szereg zalet, które wyróżniają tę metodę jako najskuteczniejszą przy usuwaniu zatorów. Największe zalety metody ciśnieniowej to:

 • Udrażnianie metodą ciśnieniową jest w 100% przyjazna dla środowiska, ponieważ wszystko ląduje w zbiorniku na pojeździe. Dodatkowo przy tej metodzie nie używa się chemikaliów
 • Cały proces przebiega sprawnie i bez większych problemów
 • Ponadto regularnie przeprowadzane metody ciśnieniowej (również profilaktycznie) skutecznie redukuje do minimum ryzyko powstawania zatorów w rurach.
 • Świetnie radzi sobie z mniejszymi jak i dużymi zatorami.

Pogotowie kanalizacyjne Erkan24H

Jesteśmy firmą (pogotowie kanalizacyjne), która po sukcesach na rynku szwajcarskim i niemieckim oraz zdobytym doświadczeniem za granicą Polski, wkracza z usługami na rynek rodzimy z Pogotowiem Kanalizacyjnym.

Naszym podstawowym atutem jest kompleksowa obsługa klienta oraz dobór odpowiedniego rodzaju usługi, który pomoże od zabrudzenia do wyczyszczenia Twojej instalacji wodno – kanalizacyjnej. Jesteśmy w stanie zagwarantować Ci przyjazd i rozwiązanie problemu w kilka godzin od twojego telefonu, a nawet w godzinę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *