zator w kanalizacji

Czym są zatory w kanalizacji i jak sobie z nimi radzić

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) przypomina, że często do rur kanalizacyjnych trafia nie to, co powinno. Wśród tych przedmiotów przedsiębiorstwo wymienia chusteczki do pielęgnacji skóry, płatki kosmetyczne, a nawet mopa do mycia podłogi! Przez takie elementy powstają zatory w kanalizacji.

Pogotowia kanalizacyjne takie jak Erkan24H codziennie pomagają swoim klientom uporać się z takimi problemami jak zatory w kanalizacji. Wykorzystując do tego profesjonalny sprzęt i radząc sobie z problemem bardzo szybko. Jednak chyba każdy wolałby uniknąć takich sytuacji. Co zatem można zrobić?

Co powoduje zatory w kanalizacji?

Zator w sieci kanalizacyjnej powstaje, gdy osad zalegający na dnie kanału znacząco ogranicza jego drożność. Przedmioty takie jak papier toaletowy, chusteczki, resztki jedzenia czy olej osiadają na ściankach rur kanalizacyjnych, stopniowo zatykając przepływ. Sprawia to, że zalegające kawałki odpadów z toalet i kuchni cofają się, a gospodarstwa nie mogą sobie poradzić z brakiem odpływu.

Głównym czynnikiem powodującym zatykanie się rur jest olej, dlatego bardzo ważne jest, aby nie wylewać olejów bezpośrednio do rur kanalizacyjnych. Może to znacząco przyspieszyć powstawanie zatorów w rurach kanalizacyjnych.

Złogi tłuszczowe są przyczyną 75% zatorów w Wielkiej Brytanii i 50% w Stanach Zjednoczonych. Najwięcej tłuszczów może trafiać do kanalizacji z punktów gastronomicznych, dlatego przepisy wymagają stosowania separatorów tłuszczu. Wymogu takiego nie ma jednak w gospodarstwach domowych. Stąd też, jak zaznacza MPWiK, mieszkańcy sami muszą pamiętać, by nie wylewać do zlewu lub toalety olejów, smarów itp.

Jak zapobiec powstawaniu zatorów

Zatory w kanalizacji można zniwelować i zapobiegać im poprzez stosowanie różnej chemii lub mieszanki sody z solą. Jednak najlepszą metodą jest po prostu zapobieganie problemom powstawania zatorów w rurach kanalizacyjnych.

Kiedy dojdzie już do zatkania się rur kanalizacyjnych poprzez zatory w kanalizacji najlepiej wezwać pogotowanie kanalizacyjne, które rozwiąże problem szybko i bez problemów.

Pogotowie kanalizacyjne Erkan24H

Jesteśmy firmą (pogotowie kanalizacyjne), która po sukcesach na rynku szwajcarskim i niemieckim oraz zdobytym doświadczeniem za granicą Polski, wkracza z usługami na rynek rodzimy z Pogotowiem Kanalizacyjnym.

Naszym podstawowym atutem jest kompleksowa obsługa klienta oraz dobór odpowiedniego rodzaju usługi, który pomoże od zabrudzenia do wyczyszczenia Twojej instalacji wodno – kanalizacyjnej. Jesteśmy w stanie zagwarantować Ci przyjazd i rozwiązanie problemu w kilka godzin od twojego telefonu, a nawet w godzinę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *