śmierdzi z kanalizacji

Śmierdzi z kanalizacji – co to oznacza?

Przyczyn tego, że śmierdzi z kanalizacji, może być kilka. Poniżej znajdziesz najczęstsze powody nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z kanalizacji. Bez względu na przyczynę nieprzyjemnego zapachu z kanalizacji, zawsze możesz zadzwonić do nas. Erkan24H zajmie się twoim problemem w ciągu godziny.

Śmierdzi z kanalizacji – najczęstsze przyczyny

Częstym powodem, nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z kanalizacji jest jej niedrożność. Przez wrzucanie do kanalizacji odpadów jedzenia papieru, a także przede wszystkim oleju w kanalizacji dochodzi do powstawania zatorów kanalizacyjnych. Jest to problem, którego nie jesteśmy w stanie rozwiązać samemu domowymi sposobami.

W takim przypadku najlepiej skontaktować się z pogotowiem kanalizacyjnym. Pogotowie kanalizacyjne dokładnie sprawdzi przyczynę tego dlaczego śmierdzi z kanalizacji, upewniając się, że podjęte kroki będą najwłaściwsze.

Brak wody w syfonie, lub brak syfonu

Wszystkie podłączenia kanalizacji do urządzeń sanitarnych czy sprzętów (np. wanien, umywalek, pryszniców, toalet, zmywarek, pralek), powinny zostać wyposażone w syfon. Zgromadzona w syfonie woda zapobiega i uniemożliwia się, przedostanie nieprzyjemnych zapachów. Jeżeli instalacja kanalizacyjna, została podłączona prowizorycznie, wystarczy dokupić i zamontować taki syfon.

Śmierdzi z kanalizacji – źle wykonana instalacja sanitarnej

Przyczyną nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z kanalizacji mogą być błędy w wykonaniu samej instalacji sanitarnej bądź źle działająca wentylacja. Trzeba pamiętać, także, że każdy pion kanalizacji powinien mieć swój wywiewnik ponad dachem budynku lub kończyć się w łazience zaworem napowietrzającym. W innym wypadku pod wpływem ciśnienia może dojść oczywiście do cofania się brzydkich zapachów z kanalizacji. Dlatego tak ważne jest podłączanie elementów instalacji o odpowiedniej przepustowości z zachowaniem właściwych spadków, a także średnicy oprzyrządowania. 

Pogotowie kanalizacyjne Erkan24H

Jesteśmy firmą (pogotowie kanalizacyjne), która po sukcesach na rynku szwajcarskim i niemieckim oraz zdobytym doświadczeniem za granicą Polski, wkracza z usługami na rynek rodzimy z Pogotowiem Kanalizacyjnym.

Naszym podstawowym atutem jest kompleksowa obsługa klienta oraz dobór odpowiedniego rodzaju usługi, który pomoże od zabrudzenia do wyczyszczenia Twojej instalacji wodno – kanalizacyjnej. Jesteśmy w stanie zagwarantować Ci przyjazd, a także rozwiązanie problemu w kilka godzin od twojego telefonu, a nawet w godzinę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *