jak udrożnić szambo

Jak udrożnić szambo, które się zapchało

Zanim omówimy kwestie tego jak udrożnić szambo. Powiedzmy kilka słów o tym skąd biorą się zatory kanalizacyjne w naszej kanalizacji. Czasem przyczyna znajduje się już na etapie powstawania budynku. Za mały spadek instalacji, zbyt mała średnica rur odpływowych, a także za duża liczba kolanek, to najczęstsze błędy przy instalacji rur kanalizacyjnych.

Niestety nawet jeżeli cała instalacja jest zrobiona idealnie, nie zawsze damy radę uchronić się przed jej zatkaniem. Aby ograniczyć częstotliwość zatykania się kanalizacji, należy ograniczyć wyrzucane resztki. Takimi resztkami są np. kawałki jedzenia oraz olej, papier toaletowy w dużych ilościach, a także wszelakie śmieci. Kuchenną kanalizację zapycha przeważnie tłuszcz. Najlepiej zatem tłuste resztki jedzenia, olej ze smażenia wyrzucać do kosza.

Jakie działania profilaktyczne?

Poza ograniczeniem powyżej wymienionych działań możemy zapobiegać powstawaniu zatorów poprzez wszelakie mieszanki. Może tu być np. sól wsypana do syfonu kuchennego i zalana wrzącą wodą. Innym sposobem jej wlanie do rur kuchennych mieszanki sody i octu.

Zator w łazience, gdzie przyczyną są skrawki mydła, a także włosy można udrożnić środkami chemicznymi, które rozpuszczą zalegające resztki. Należy jednak pamiętać, że są one silnie żrące i mogą spowodować problemy z oddychaniem. Nieprawidłowe używanie chemii do udrażniania rur może być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.

Domowe sposoby często nie wystarczają i trzeba sięgnąć jednak po lepszy sprzęt.

Jak udrożnić szambo

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na to jak udrożnić szambo jest wezwanie pogotowia kanalizacyjnego wyposażonego w specjalistyczny sprzęt WUKO.

Dzięki zastosowaniu tej metody możemy mieć pewność, że kłopot zostanie rozwiązany, wszystkie zatory i nieczystości trafią do pojemnika zamontowanego na pojeździe, a budynek będzie czysty.

Pamiętaj jednak, że przed wizytą specjalistów WUKO z pogotowia kanalizacyjnego powinieneś opróżnić swoje szambo.

Lepiej nie ryzykować i wezwać fachowca

Czasami lepiej od razu wezwać fachowca, który oceni jak udrożnić szambo. Jeżeli wykonasz jakąś czynność nie tak, możesz spowodować zalanie mieszkania, a także zalanie mieszkania sąsiada. Lepiej zaoszczędzić sobie nerwów i kłopotów z tym związanym.

Jeżeli uważasz, że masz inne rzeczy do roboty i nie chcesz się denerwować tym jak udrożnić szambo w swoim domu, to zadzwoń do nas. Jesteśmy specjalistami w takich sprawach. Nasze pogotowie kanalizacyjne Erkan24H działa przez całą dobę i chętnie pomożemy rozwiązać Twój problem.

Jeżeli chcesz upewnić się, że trafiłeś na fachowców, wystarczy, że przeczytasz opinie na nasz temat w wizytówce Google. Link znajdziesz tutaj.

Podczas naszej akcji nie tylko rozwiążemy Twój problem, ale zbadamy również stan Twojej kanalizacji oraz doradzimy działania, które zapobiegną występowaniu problemów w przyszłości.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *