osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe – co warto wiedzieć

Nowoczesne technologie, w tym system m.in. AERIAL ARCUBE czy CORROVENTA, pozwalają nam na skutecznie przeprowadzać osuszanie podposadzkowe. Czyli osuszanie warstw izolacyjnych. Na czym polega oferowana usługa?

Kiedy dojdzie do zalania mieszkania lub domu, woda bardzo często dostaje się pod wylewkę. Powoduje to, że warstwa izolacyjna w postaci styropianu, płyty PIR czy keramzytu traci właściwości termoizolacyjne. Powoduje to rozwój grzybów oraz pleśni, które mogą powodować niebezpieczne choroby i problemy dla zdrowia mieszkańców. Dalszymi konsekwencjami zdarzenia jest przesunięcie się wilgoci w górę ściany. Spowoduje to powiększenie szkód i konieczność poniesienia dodatkowych kosztów związanych z remontem mieszkania. Wynika to z faktu, iż zniszczeniu ulegają farby, tapety, tynk, listwy przypodłogowe i meble. Dodatkowo na ścianach mogą się również pojawić grzyby oraz pleśń. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć.

Osuszanie podposadzkowe – AERIAL AERCUBE

AERIAL AERCUBE jest najbardziej skutecznym i innowacyjnym systemem osuszania podposadzkowego. Zakłada on wykorzystanie kilku kompatybilnych urządzeń, które osuszą powietrze wewnątrz pomieszczenia oraz całkowicie usuną wilgoć zalegającą w ścianach i pod posadzką. System gwarantuje najwyższej jakości sprzęt przeznaczony do osuszania budynków. Usuwania szkód wyrządzonych przez wodę takich jak zalania w wyniku pęknięcia rur, podtopienia czy powodzie to dla niego codzienność. System stosuje się również do osuszania budynków podczas prac budowlanych i renowacyjnych.

Osuszanie podposadzkowe AERIAL przyspiesza usuwanie wilgoci po zalaniu, gdyż eliminuje czas niezbędny na wykonanie kosztowych remontów. Jeżeli chciałbyś przeprowadzić w swoim domu lub mieszkaniu osuszanie podposadzkowe i osuszanie budynku. Skontaktuj się z nami. Erkan24H pomoże Ci pozbyć się problemu wilgoci i skutecznie osuszy Twój budynek

Kiedy należy wykonać osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe wykonuje się przede wszystkim do usuwania wilgoci spod posadzki. Można je jednak zastosować w innych sytuacjach. Nie ma znaczenia, w jaki sposób doszło do zalania, i tak przeważnie najwięcej wody po zalaniu znajduje się pod posadzkami. To właśnie dlatego technologia, która polega na osuszaniu trudno dostępnych stref, znajdujących się między warstwami izolacji, dostała właśnie taką nazwę. Głównym zadaniem technologii, jest skuteczna eliminacja wody i wilgoci z warstw izolacji zamkniętych. Wykonane są one z wełny mineralnej lub styropianu. Materiały te wykorzystuje się do ocieplania podłóg, ale również ścian, stropodachów i szybów wentylacyjnych. Dlatego właśnie poza posadzkami osuszanie podposadzkowe jest wykorzystywane do osuszania wszystkich elementów konstrukcji budowlanych wykonanych z tych materiałów.

Na czym polega osuszanie

Urządzenia, które stosuje się do osuszania podposadzkowego wykonują silny ruch suchego powietrza — wilgoć to zaledwie jego pięć procent. Powietrze to wtłacza się w warstwę izolacji za pośrednictwem otworów rewizyjnych lub dylatacyjnych. To oznacza, że po uruchomieniu maszyny konieczne jest wykonanie otworów, które pozwolą na wprowadzenie suchego powietrza i osuszanie mieszkania lub domu

Osuszanie budynków – Erkan24H – Olsztyn, Ostróda, Lubawa, Iława

Specjaliści z Erkan24H stawiają na pierwszym miejscu potrzeby klienta. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, poszerzamy naszą ofertę o usługi związane z osuszaniem budynków po zalaniu.

Poza świadczeniem usług związanych z osuszaniem budynków po zalaniu, współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi w zakresie wykonania osuszania i usuwania pleśni oraz grzybów. Spełniamy wymogi formalne oraz wystawiamy protokoły oględzin i faktury VAT. Ponadto, dysponujemy profesjonalnymi urządzeniami pomiarowymi, które pomagają stwierdzić poziom zawilgocenia przed osuszaniem budynku, a także po jego wykonaniu. Dzięki temu możesz na oczy zobaczyć jak przebiegło osuszanie budynku, a także czy przyniosło zamierzone efekty.

Opinie naszych klientów możesz sprawdzić pod tym linkiem. Szukasz specjalistów? Zadzwoń do nas

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *